KRAWIEC

krawiecInteresujesz się modą i projektowaniem, chcesz nauczyć się szyć i zorganizować swój pokaz mody? Kierunek KRAWIEC z pewnością Ci w tym pomoże. Szycie znów jest modne.

To kierunek dla osób kreatywnych i otwartych na zmiany. W trakcie zajęć nauczysz się projektować i wytwarzać wyroby odzieżowe. Pomogą Ci w tym przedmioty zawodowe z zakresu modelowania i konstrukcji odzieży. Właściwie dobierzesz materiały i dodatki odzieżowe i w efekcie uszyjesz swoje modele odzieży.

Dodatkowo przeżyjesz wspaniałą przygodę i zaprezentujesz swoją pracę innym. W naszej szkole od wielu lat odbywają się pokazy mody. Można również sprawdzić się jako modelka/model, stawiając pierwsze kroki na wybiegu.

Jeżeli nie planujesz dalszej nauki, masz możliwość podjęcia pracy w zakładzie odzieżowym, salonie sukien ślubnych, sklepie odzieżowym. Możesz również otworzyć własną firmę. Absolwenci mogą być zatrudnieni w nowoczesnych i wyspecjalizowanych zakładach szwalniczych, w firmach krawieckich, w działach związanych z  projektowaniem wyrobów odzieżowych, ich wytwarzaniem, kontrolą jakości, itp. lub w ramach własnej działalności.

Nauka trwa 3 lata. Uczniowie na koniec nauki zdają zewnętrzny egzamin zawodowy potwierdzający kwalifikacje w zawodzie: krawiec.

A.71 Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych.