Technik przemysłu mody

TTO_2

TPM

Aby zdobyć tytuł technika przemysłu mody trzeba zdać trzy egzaminy potwierdzające umiejętności nazywane kwalifikacjami.

Są to:

A.71 Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych

A.74 Organizacja procesów wytwarzania wyrobów odzieżowych

Uczniowie naszego kierunku uczą się dwóch języków obcych.

Jako pierwszy jest  język angielski jako kontynuacja wiedzy zdobytej w gimnazjum.

Jako drugi język obcy mogą uczniowie wybrać francuski,

 którego nauczą się od podstaw.

W klasie technik technologii odzieży przedmiotami ogólnokształcącymi realizowanymi w zakresie rozszerzonym będą:

1) matematyka   2) geografia

  

Opis oddziału 

Uczeń profilu zdobędzie wiedzę i umiejętności zawodowe z zakresu szeroko rozumianej branży tekstylnej. Przyswojona wiedza i umiejętności stanowią świetną podstawę do kontynuowania kształcenia w zawodzie projektant mody, stylista, organizator pokazów mody, konstruktor odzieży, technolog.

zdj31 zdj32 zdj33

Twoja pasja i zainteresowanie modą to wspaniały impuls do rozpoczęcia nauki na tym kierunku, gdzie przeżyjesz przygodę przygotowując własną kolekcję ubiorów czy organizując sesję zdjęciową. Spróbujesz swoich sił na pokazach mody, zobaczysz jak pracują profesjonalni projektanci biorąc udział w Międzynarodowych i Ogólnopolskich Konkursach dla młodych projektantów. Zaczniesz patrzeć  na modę okiem specjalisty. Nauczysz się rozpoznawać materiały odzieżowe, przygotowywać konstrukcje odzieży, ilustrować modę, szyć. A wszystko to przy użyciu najnowszych technologii i technik komputerowych.

zdj34 zdj35zdj36

Jeżeli spodoba Ci się kierunek swoją wiedzę i umiejętności możesz rozwijać kontynuując naukę na uczelniach wyższych na wybranym kierunkach

artystycznych i technicznych (wzornictwo, projektowanie odzieży, inżynieria materiałów włókienniczych, itp.)

Oferta jest bogata:

  • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi,
  • Viamoda – Wyższa Szkoła Mody w Warszawie
  • MSKPU – Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Sztuki Stosowanej w Poznaniu
  • Wyższa Szkoła Techniczna Wzornictwo i Projektowanie Mody w Katowicach
  • Krakowskie Szkoły Artystyczne KSA Szkoła Mody SAPU
  • Akademia Techniczno-Humanistyczna – Instytut Inżynierii Tekstyliów i Materiałów Polimerowych w Bielsku-Białej

Przygoda z modą pozwala absolwentom tego kierunku podejmować własną działalność gospodarczą: otwierać własne studia mody, salony krawieckie czy szukać zatrudnienia w firmach już istniejących.

SUKCES W KONKURSIE ERASMUS+

HISZPANIA- Sevilla de Moda-STRÓJ FLAMENCO

Praktyki zagraniczne w ramach projektu unijnego

 

Uczniowie wydziału tekstylno-artystycznego Bielskiej Szkoły Przemysłowej, którzy zdobywają zawód technika technologii odzieży uczestniczą w ramach projektu unijnego ERASMUS+  w stażach w pracowniach i warsztatach Sevilla de Moda-największej i najbardziej nowoczesnej prywatnej szkoły mody w Andaluzji na południu Hiszpanii. Praktyczny kurs projektowania i wytwarzania stroju flamenco, typowego dla Hiszpanii będzie dla uczestników projektu dużym wyzwaniem i z pewnością rozbudzi zainteresowanie technikami projektowania i konstrukcji . Praktyka w środowisku zagranicznym będzie uzupełnieniem praktyki w przedsiębiorstwie krajowym .
Głównym  jej celem jest rozwój kompetencji zawodowych i interpersonalnych uczniów oraz zwiększenie ich mobilności.  Udział w projekcie będzie znaczącym elementem rozwoju zawodowego ucznia. Zwiększenie kompetencji zawodowych i językowych,  które zostanie potwierdzone przez uzyskanie certyfikatu Europass – Mobilność oraz uzyskanie referencji  w miejscu odbywania praktyki zagranicznej poprawi sytuację uczestników projektu w momencie wejścia na rynek pracy i zwiększy również znacząco szanse ich zatrudnienia w branży odzieżowej zarówno w kraju jak i w innych krajach UE.

strój flamenco

Koordynatorzy projektu: Iwona Łogusz, Gabriela Michalska

ZAPRASZAMY

Więcej informacji o Wydziale