TARGI-DESIGN w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.

 Innowacje w Modzie.

10 marca 2015r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w TARGACH-DESIGN w WST w Katowicach. Uczennice z klasy drugiej technik technologii odzieży brały udział w Konferencji Naukowej oraz warsztatach interaktywnych: Wzornictwo ubiorów i akcesoriów.

W czasie warsztatów „Nowe Życie Białego T-Shirt’u”, które prowadzone były przez projektantkę Magdalenę Pogorzelską uczennice miały możliwość tworzenia nowych rozwiązań współczesnego podkoszulka. W ruch poszły nożyczki, tkaniny, flamastry, pasmanteria. Każdy biały t-shirt „dostał nowe życie”.  Swoje prace uczennice mogły zabrać ze sobą. Jedna z powstałych, podczas warsztatów, koszulek została zauważonai nagrodzona.

Wykład „Oczy szeroko otwarte” poprowadziła pani Inga Tomala, współwłaścicielka „Korporacja Stylu” oraz współorganizatorka Festiwalu Mody Neo Fashion Jamboree w Bielsku-Białej. Wykład dotyczył zagadnień związanych z budowaniem drogi do sukcesu na rynku modowym. Uczennice usłyszały wiele cennych wskazówek dotyczących możliwości  zaistnienia na rynku modowym, m.in. gdzie starać się o staże, w jakich konkursach brać udział, jak budować swoje port folio. „Szkoła daje podstawę, warsztat – otwiera nas na świat” – to cytat z wykładu zaprezentowanego przez Panią  Ingę Tomalę.

W czasie naszego pobytu w WST opiekowała się nami pani dr inż. Monika Bogusławska-Bączek za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy Wyższej Szkole Technicznej za zdobytą  wiedzę i doświadczenie.

Opracowały Bożena Wanot i Jadwiga Marcinów

Zapraszamy do galerii 

:-)