Akcja Maska Polka w BSP

„Moja maska chroni Ciebie, Twoja maska chroni mnie” – to motto, które towarzyszy akcji Maska Polka, popularyzującej noszenie maseczek, ograniczających ryzyko zakażenia koronawirusem drogą kropelkową. Akcja łączy osoby szyjące maseczki z tymi, którzy ich potrzebują.

Od 16 kwietnia 2020 roku wchodzi obowiązek noszenia maseczek chroniących nas wszystkich przed zarażeniem koronawirusem. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że jest problemem z dostępem do maseczek ze względu na braki na rynku oraz  wysoką, a czasami zawyżoną ich ceną. Bielscy lekarze Wojciech i Sarka Soleccy wpadli na świetny pomysł, aby stworzyć internetową platformę uświadamiającą jak ważne jest noszenie maseczek oraz wspomagającą tych, którzy maseczki szyją i maseczek potrzebują. Na platformie można zgłosić swoje uczestnictwo w akcji czyli miejsce gdzie będzie odbywać się szycie maseczek lub ich udostępnianie. W porozumieniu z bielskim magistratem powstał również pierwszy maskomat ( koło pomnika Reksia) czyli miejsce, gdzie można przynieść i zabrać maseczki wielorazowe. Z przeprowadzonych badań wynika, iż najlepszymi materiałami domowymi do zrobienia maski są bawełniane koszulki, poszewki na poduszki lub inne materiały ze 100% bawełny.
Ze szczegółami akcji i platformą zgłoszeniową można zapoznać się klikając w linki:

https://bielsko.gosc.pl/doc/6252424.Malzenstwo-bielskich-lekarzy-zainicjowalo-akcje-Maska-Polka

https://www.maskapolka.pl/

lub na na facebookowym profilu Maska Polka

bsp_maskomat

Jesteśmy szkołą techniczną w której kształcimy również umiejętności krawieckie. Intensywnie więc zachęcamy wszystkich uczniów Bielskiej Szkoły Przemysłowej, którzy posiadają te cenne zdolności do włączenia się w tę szczytna akcję. Jest piękna możliwość żeby charytatywnie pomagać sobie wzajemnie. Poczujmy zew serca, wyciągnijmy maszyny do szycia, korzystając z różnych tutoriali w social mediach szyjmy maseczki, sprawdźmy, gdzie znajduje sie najbliższy maskomat i na sznurku za pomocą klamerek zawieśmy uszyte i czyste maseczki tak jak zrobili to jaki pierwsi Państwo Soleccy lekarze z kliniki Św.Łukasza w Bielsku-Białej. Możemy też zanieść uszyte maseczki do Drogerii Koliber na ulicy Partyzantów 39, do Pani Faroń mamy naszej uczennicy z klasy 1AN5 która,zgłosiła swój sklep jako miejsce gdzie można oddać zbędny materiał, uszyte maseczki i oczywiście je odebrać.

Mamy nadzieję, że  wielu z was Drodzy Uczniowie chętnie pomoże w tych działaniach a cała społeczność naszej szkoły będzie bardzo dumna, że wśród nas są osoby o takich umiejętnościach i tak wielkim sercu.

 

Post Tagged with , ,

:-)