BSP na Śląskiej Gali Rankingu Liceów i Techników Perspektyw 2020.

12 lutego 2020 Samorząd Uczniowski wraz z Panią Wicedyrektor Gabrielą Michalską i Panem Wicedyrektorem Grzegorzem Holerkiem został oddelegowany na Śląską Galę Rankingu Liceów i Techników Perspektyw 2020. Podczas uroczystości na auli Politechniki Śląskiej w Gliwicach odebraliśmy Złotą Tarczę oraz nagrodę rzeczową w postaci telewizora 55-calowego ufundowanego przez Rektora Politechniki Śląskiej. Nasza szkoła zajęła I miejsce w Bielsku-Białej, III miejsce wśród szkół technicznych województwa śląskiego i 29 miejsce w Polsce. Weryfikacji i ocenie poddano w kraju 1728 techników a na liście rankingowej zamieszczono ostatecznie 500. Kapituła rankingu Perspektywy 2020 brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz w przypadku techników uwzględniono również wyniki egzaminów zawodowych.

Jest to ogromne wyróżnienie z którego niezmiernie się cieszymy. Wraz z nami do grona najlepszych w Bielsku-Białej zakwalifikowało się jeszcze pięć szkół: Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół im Juliana Tuwima w Bielsku-Białej, LO nr 5, 3 LO im. S. Żeromskiego, oraz LO KTK,

Podczas wystąpienia Gospodarzy zapoznaliśmy się z możliwościami badawczymi uczelni, która otrzymała wyróżnienie w konkursie „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” . Galę wręczania nagród Fundacji edukacyjnej „Perspektywy” technikom i liceom zakończył przygotowany przez firmę Fenix Art. wyjątkowy pokaz laserowy . Gala była również transmitowana na żywo przez Telewizję Politechniki Śląskiej. Gratulujemy naszym ubiegłorocznym absolwentom wspaniałych wyników i mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać tak wysoką lokatę w następnych latach nauki i edukacji w naszej szkole.

Zapraszamy do Galerii

Gabriela Michalska

:-)