Ślubowanie klas pierwszych w BSP

W piątek  11 października 2019r.na sali gimnastycznej, odbyło się ŚLUBOWANIE młodzieży klas pierwszych. Nowi „żakowie” BSP (prawie 300 osób),  zostali uroczyście przyjęci w szeregi naszej społeczności. Pan Dyrektor mgr inż. B. Sroka skierował do pierwszoklasistów życzenia samych sukcesów, nawiązania przyjaźni oraz przeżycia niezapomnianych chwil w naszej szkole a klasie 2 AG dyrektor wręczył dyplom i słodki upominek za uzyskanie najlepszej frekwencji w poprzednim roku szkolnym.

Następnie po uroczystym zaprzysiężeniu dr R. Butor przeprowadził Quiz dotyczący historii Bielskiej Szkoły Przemysłowej, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas pierwszych. Uroczystość uświetniły występy: Gabrieli Gurak z klasy 2BG, która zaśpiewała piosenkę „Remedium” Maryli Rodowicz oraz recytacja wiersza absolwenta naszej szkoły Andrzeja Handzlika pt. „Szkolonez” w wykonaniu Macieja Sikory. Część oficjalną zakończyły prezentacje kół zainteresowań działających w naszej szkole. Jako pierwsze zaprezentowało się koło biologii i ochrony środowiska pod opieką Wandy Łozińskiej i Jolanty Wrzosok, następnie przedstawicielki koła sportowego w krótkim programie tanecznym przygotowanym pod opieką  Anny Wojtyłko. Koło kaligraficzne zaprezentował sam prof. Jacek Rojkowski. Szkolne Koło Turystyczno – Krajoznawcze zaprezentował Jakub Kohut, który wraz  z opiekunami prof. Butorem i G. Holerkiem niejedno miejsce zobaczył. Chemiczno-magiczne umiejętności opanowane pod opieką Iwony Pudło i Teresy Pawlus zaprezentowali uczniowie uczęszczający na zajęcia koła chemicznego. Na zakończenie odbył się pokaz koła modelek i tworzenia kolekcji odzieżowej przygotowany pod kierunkiem Iwony Łogusz. Całość akademii przygotowała prof. Maria Chrzanowska a dekoracje wykonano pod kierunkiem prof. Ewy Bogoniowskiej.

Po części oficjalnej klasy pierwsze wzięły udział w zabawach i konkursach zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski pod opieką M. Chrzanowskiej. Przygotowano 4 konkurencje, w których brali udział zarówno wychowawcy jak i uczniowie. W tym otrzęsiny odbywały się w dwóch grupach po gimnazjum i po szkole podstawowej. Wszyscy uczestnicy otrzęsin zostali nagrodzeni słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy do Galerii

Opracowała: Maria Chrzanowska

:-)