Sukces ucznia BSP podczas XI Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci w Gdyni

Uczeń Bielskiej Szkoły Przemysłowej – Kamil Lorek z klasy 4 TG wziął udział w Konkursie Filmowym „Młodzi dla Historii”, który odbył się w dniach 26-28 września 2019 roku w Gdyni w ramach XI Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Film ten znalazł się w pierwszej piątce najwyżej ocenionych ekranizacji.

Kamil jest autorem filmu pt. „Janina Pancerz – Wojna i Życie”, który opowiada o życiu kobiety, której wojna zabrała najpiękniejszy okres życia, jakim jest młodość. Próbowała ona uratować życie rannego niemieckiego żołnierza, mimo iż miał na rękach krew jej rodaków.  Między innymi ta ekranizacja przez kolejne miesiące będzie prezentowana w wielu miastach Polski w ramach tzw. retrospektyw.

Głównym celem MdH jest pokazanie w niekonwencjonalny często sposób, że nasza przeszłość jest niezwykle ciekawa, a historie, które skrywają rodzinne albumy mogą stać się inspiracją do stworzenia filmu, spektaklu teatralnego czy stylizacji modowej. Ważnym elementem były warsztaty filmowe z profesjonalistami i bezpośrednie spotkania ze świadkami historii. Minister Edukacji Narodowej objął to wydarzenie patronatem honorowym.

Link do filmu:

Kamil Lorek

Zapraszamy do Galerii

mdh_2019_klorek_1

 

:-)