Uczniowie BSP na Międzynarodowych Targach Tekstyliów Technicznych i Włóknin Techtextil 2019 Frankfurt

20190516_133118

‏Dwójka uczniów Agnieszka Marynowska i Grzegorz Biesik z Bielskiej Szkoły Przemysłowej uczestniczyło w dniach 14.05-17.05 2019 r. w Międzynarodowych Targach Tekstyliów we Frankfurcie w Niemczech. Udział w Targach był nagrodą ufundowaną przez Sektorową Radę ds. Kompetencji Moda i Innowacyjne Tekstylia za zdobycie przez Agnieszkę I miejsca w Międzynarodowych Mistrzostwach Szycia oraz zakwalifikowanie się jako reprezentantka Polski do WorldSkills Kazań 2019 i Grzegorza za uzyskanie tytułu laureata I miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży.
‏Targi Techtextil to międzynarodowe targi tekstyliów technicznych i włóknin. Ponad 1600 wystawców z ponad 50 krajów prezentowało cały łańcuch wartości w zakresie tekstyliów technicznych. Prezentacje obejmowały badania, rozwój, planowanie i doradztwo, technologię, maszyny i akcesoria, a także włókna i przędze, włókniny, tkaniny powlekane. Odwiedzający mogli uczestniczyć w pokazach najnowocześniejszych maszyn i urządzeń stosowanych w zakładach odzieżowych, poznali materiały przyszłości oraz cały rozbudowany pakiet programów komputerowych bez których obecne linie produkcyjne nie miałyby szans funkcjonować. Ponadto Agnieszka i Grzegorz mieli okazję spotkać się z polskim przedstawicielami marek: JUKI, GEMINI, GÜTERMANN.
‏Wyjazd był bardzo interesujący i kształcący i utwierdził naszych uczestników o słuszności wybranego kierunku kształcenia.
‏ Ewa Fodczuk

GALERIA

:-)