‏Sukcesy projektantów mody Bielskiej Szkoły Przemysłowej

‏26 marca 2019 r. odbył się w Warszawie finał VII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KREOWANIA UBIORU „AWANGARDA NA CO DZIEŃ”. Naszą szkołę reprezentowały dwie projektantki: Emila Nowak z klasy IV AT oraz Julia Kasperek z klasy III TM.

Julia Kasperek za swoja kolekcję odwołującą się do zbuntowanych subkultur młodzieżowych lat 80-90 zdobyła III miejsce i dodatkowo otrzymała wyróżnienie Szkoły Wyższej w Warszawie VIAMODA.

Natomiast 29 marca w Lesznie młodzi krawcy i projektanci mody musieli wykazać się nie tylko fantazją i znajomością rzemiosła, ale także wiedzą historyczną – tematem przewodnim była bowiem współczesna interpretacja stroju historycznego. Swoje kreacje przedstawiali w dwóch kategoriach: użytkowej i awangardowej. Na wybiegu zaprezentowało się blisko 70 modeli. Jury, w skład którego wchodzili wykładowcy akademiccy i projektanci mody oceniało zarówno oryginalność pomysłów, jak i estetykę prac i zgodność z aktualnymi trendami modowymi. Prestiż rywalizacji z pewnością podkreślają nagrody, między innymi 3-letnie studia I stopnia na Wydziale Artystycznym, specjalizacji Projektowanie ubioru w Wyższej Szkole Umiejętności społecznych w Poznaniu. Bielską Szkołę Przemysłową reprezentowało 6 projektantów: debiutantka Natalia Kwiotek z klasy 1TM, Julia Kasperek, Grzegorz Hojdys, Bartosz Równicki z klasy 3TM oraz Agnieszka Marynowska i Emilia Nowak z klasy 4AT w towarzystwie wspaniałej modelki Natalii Soloch.

W II OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW I KRAWCÓW „SZMARAGDOWY GUZIK” W LESZNIE Julia Kasperek w kategorii awangardowej zdobyła miejsce i tym samym uzyskała indeks na studia Fashion School na kierunek Fashion Designer, Emili Nowak otrzymała wyróżnienie oraz voucher na kurs konstrukcji bielizny w Szkole Projektowania i Konstrukcji 7CM o wartości 2.000 zł, Bartosz Równicki otrzymał również wyróżnienie oraz zaproszenie na kurs: „Uszyj spodnie z Magdą Hasiak” do szkoły Fashion School.

Sukcesy naszych projektantów sprawiają nam ogromną radość tym bardziej, że wiemy jak
dużo pracy i zaangażowania wymagają.

Ewa Fodczuk
nauczyciel projektowania ubioru

:-)