Sukces naszych uczniów w Konkursie Drużynowym z Chemii

Bardzo miło nam poinformować, że nasza drużyna w składzie: Jakub Tyborowski (III AO) i Wojciech Łukasik (IV AO) zajęła III miejsce w finale XIII Regionalnego Konkursu Drużynowego z Chemii dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Konkurs ten jest organizowany co roku przez Pracownię Chemii Pałacu Młodzieży w Katowicach. I etap odbył się 5 lutego 2019 r. Wzięło w nim udział 510 uczestników, czyli 255 drużyn z całego województwa śląskiego. Naszą szkołę  reprezentowało 5 drużyn: Jakub Tyborowski (III AO) – Wojciech Łukasik (IV AO), Bartłomiej Bielas (IV AO) Kamil Religa (IV AO), Julia Wrzoł (III AO) – Daniel Świątnicki (III AO), Dominik Trzmielewski (II AN) – Igor Żukowski (II AN) oraz Szymon Targosz (III AO) – Aleksander Ruśniak (III AO).

W I etapie  zawodnicy rozwiązywali zadania indywidualnie, a zdobyte przez nich punkty były sumowane i decydowały o udziale w drugim etapie. Ta część konkursu obejmowała zadania testowe (zarówno teoretyczne jak i obliczeniowe) oraz typu quizowego.
Do finału zakwalifikowane zostały 23 drużyny, w tym Jakub Tyborowski i Wojciech Łukasik z Bielskiej Szkoły Przemysłowej. Finał odbył się w Pałacu Młodzieży w Katowicach 16 marca. Ta część konkursu składała się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

:-)