Dzień Europejski w Bielskiej Szkole Przemysłowej

DSC_4599

Z okazji pierwszego dnia wiosny, 21 marca, miał miejsce w naszej szkole konkurs zatytułowany Dzień Europejski. Była to największa impreza, jaką zespół nauczycieli języków obcych przygotował w tym roku szkolnym. Wzięli w niej udział uczniowie wszystkich klas za wyjątkiem klas czwartych. Każdy zespól klasowy miał za zadanie przygotować stoisko z prezentacją kraju przydzielonego w drodze losowania. Uczniowie w barwny sposób zaprezentowali różne kraje europejskie. Nie były to tym razem wyłącznie kraje Unii Europejskiej. Organizatorom chodziło bowiem o zainteresowanie młodzieży historią, kulturą, językiem i obyczajami krajów nie będących członkami wspólnoty europejskiej.
Impreza okazała się fantastyczną zabawą. Uczniowie niejednokrotnie samodzielnie wykonywali stroje regionalne, szyli flagi krajów i prezentowali tańce narodowe. Komisja konkursowa mogła także zakosztować specjałów kuchni regionalnych wszystkich prezentowanych krajów. Było kolorowo, wesoło, ciekawie i smacznie. Dzień ten, mamy nadzieję, na długo zapadnie w pamięci uczestnikom tego wydarzenie.

Lista zwycięzców:

I miejsce zajęła klasa 2TM zdobywając 148 punktów – klasa prezentowała Danię

II miejsce zajęła klasa 2AN zdobywając 146 punktów- klasa prezentowała Islandię

III miejsce przypadło klasie 1AN, która uzyskała 143 punkty – klasa prezentowała Portugalię

Komisja przyznała także wyróżnienia:

I wyróżnienie dla klasy 2AG za estetykę stoiska i kulinaria

II wyróżnienie dla klasy 1TM za samodzielnie uszyte stroje regionalne

III wyróżnienie dla klasy 3TG za kulinaria

W przygotowanie imprezy zaangażowani byli wszyscy nauczyciele języków obcych w BSP, młodzież, wychowawcy klas i rodzice uczniów.

Opracowała: Beata Byszko-Pałka

GALERIA

:-)