Uczennica Bielskiej Szkoły Przemysłowej weźmie udział zawodach W Chongqing w Chinach oraz WorldSkills w Rosji

ekspertki Fashion Design and Technology

Z ogromną dumą i radością pragniemy poinformować, że w światowych mistrzostwach WorldSkills Kazań 2019 Polskę reprezentować będzie uczennica Bielskiej Szkoły Przemysłowej Agnieszka Marynowska z klasy 4 technikum technologii odzieży w konkurencji Fashion Design and Technology.

Ten międzynarodowy konkurs w zakresie umiejętności zawodowych odbywa się co 2 lata w różnych częściach świata.

WorldSkills International organizacja, znana wcześniej pod nazwą International Vocation Training Organisation (IVTO), została założona w latach 40 XX wieku i powstała z chęci stworzenia nowych możliwości zatrudnienia dla młodych ludzi w gospodarkach, które zostały zdewastowane przez II wojnę światową.

W Kazaniu konkurować będzie ponad 1600 zawodników reprezentując 56 specjalności zawodowych z ponad 60 krajów świata.

 

Polska po raz pierwszy weźmie udział w tym wydarzeniu i przedstawi zawodników w następujących konkurencjach:

•          gotowanie
•          florystyka
•          mechatronika
•          spawalnictwo
•          obrabiarki CNC
•          technologia mody

 

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji podjęła się przygotowania drużyny młodych zawodowców, którzy pojadą na światowy konkurs umiejętności zawodowych WORLDSKILLS, który odbędzie się w sierpniu 2019 w Kazaniu w Federacji Rosyjskiej. W szkolenie zawodników zaangażowanych jest wiele firm m.in. Krajowa Izba Mody.

Obecnie uczennica wraz ze swoim opiekunem Ewą Fodczuk przygotowuje się wieloaspektowo do tej dyscypliny biorąc pod uwagę wymagania techniczne i złożoność modułów jakie trzeba będzie wykonać w Kazaniu podczas 4 dni turnieju.

W ostatnim tygodniu maja w ramach treningu Agnieszka weźmie udział w konkursie: „One Belt One Road” International Skills Competition 2019 w Chongqing w Chinach oraz kursach i szkoleniach w kraju.

Opiekun Ewa Fodczuk we wrześniu podczas europejskiej edycji konkursu tj. EuroSkills Budapest 2018 uzyskała stosowne uprawnienia eksperckie dające jej możliwość reprezentowania Polski jako juror w tych międzynarodowych konkursach.

Konkursy WorldSkills oraz EuroSkills organizowane są z ogromnym rozmachem. Można porównać je do olimpiady sportowej. Wiele firm, przedsiębiorstw zaangażowanych jest w opracowanie tzw. Test Project tj. zadania konkursowego, które skierowane jest na użycie najnowszych czy wręcz innowacyjnych technologii. W wielu krajach funkcjonują centra szkoleniowe czy też szkoły patronackie zajmujące się przygotowaniem zawodników konkretnie do tego konkursu. Wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt i aktywnie współpracują z globalnymi partnerami organizując krajowe zawody mające na celu wyłonienie reprezentacji krajowej.

Idea konkursu jest szczytna i pragniemy zainteresować nią możliwie jak najszerszą grupę odbiorców, włączyć w promocję różne podmioty zarówno te związane z edukacją zawodową, przemysłem itp.

 

https://worldskills2019.com/en/

http://www.euroskills2018.com

 

Jesteśmy już pod niesamowitym wrażeniem zaangażowania, wysiłku i chęci działania na rzecz doskonalenia wiedzy i umiejętności zawodowych oraz językowych zarówno opiekuna projektu Pani Prof. Ewy Fodczuk jak i uczennicy klasy 4AT Agnieszki Marynowskiej. Życzymy wspaniałych sukcesów i wrażeń związanych z uczestnictwem w kursach, szkoleniach i samym konkursie w tak ciekawych i egzotycznych miejscach. Jednocześnie dziękujemy za tak znaczącą promocję oraz podniesienie rangi szkoły i jej znaczenia do wymiaru globalnego.

GALERIA

:-)