Studniówka 2019

20190202_204526_roj

Przygotowania do tego wieczoru trwały długo i były intensywne. To wyjątkowy bal, na który uczniowie i ich rodzice zapraszają dyrekcję, nauczycieli i pracowników administracji aby wspólnie świętować to co bardzo ważne i nieuniknione – 100 dni do egzaminu maturalnego. Tak dokładnie tych dni zostało 92 ale w przeliczeniu na godziny (które potencjalny uczeń mógłby spędzić nad książkami) to i tak całkiem sporo. Ale tego wieczoru nikt nie miał zamiaru myśleć o książkach i nauce. Wspaniałe kreacje i fryzury oraz uśmiechy na twarzach uczestników były zapowiedzią doskonałej zabawy do samego rana. Tak też się stało.

Po uroczystym przywitaniu gości, dyrektora Bielskiej Szkoły Przemysłowej Bogdana Srokę, dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego Henryka Leszczyńskiego, vice-dyrektor BSP Gabrielę Michalską, vice-dyrektora BSP Grzegorza Holerka , grono pedagogiczne i pracowników administracji, wiceprzewodniczącą Rady Rodziców, panią Dorotę Zejmę, rodziców i rzecz jasna uczniów z osobami towarzyszącymi, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół Bogdan Sroka i Henryk Leszczyński dokonali uroczystego otwarcia studniówki.

Nie jest możliwym, by studniówka odbyła się bez jednej z najważniejszych jej tradycji – poloneza. Tak było i w tym przypadku. To co się działo później jest nie do opisania, to po prostu trzeba było zobaczyć. Doskonale dobrana muzyka nie pozwalała usiąść na dłuższą chwilę. Wszyscy, ale to wszyscy, bez względu na wiek czy przekonania, pląsali na parkiecie do utraty tchu.

Nie zabrakło też elementu humorystycznego jakim był program artystyczny pt. „Lekcja historii sztuki”, w którym postaci z BSP zostały powiązane z malarstwem europejskim a nawet światowym. Salwy śmiechu były najlepszą recenzją tej „lekcji”, którą poprowadzili Natalia Soloch i Kasjan Górski. Zaprezentowany został również wiersz, który na podstawie Lokomotywy Juliana Tuwima napisał Jakub Zimnol.

Po programie artystycznym uczniowie odezwali się tymi słowy:

Korzystając z okazji, chcieliśmy serdecznie podziękować dyrekcji za odpowiedzialne prowadzenie szkoły, za to, że możemy uczyć się w niej bezpiecznie i na wysokim poziomie. Niech wyrazem naszej wdzięczności będą te drobne upominki złożone na Wasze ręce oraz gorące słowo dziękujemy.

Chcemy także podziękować naszym wychowawcom. Dziękujemy za każde ciepłe słowo, za każde okazane wsparcie, za zrozumienie, a przede wszystkim za szacunek i zaufanie, którymi obdarzyliście nas podczas nauki z murach BSP.

Wzruszeni, chcemy podziękować naszym Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu dzisiejszej studniówki. Dziękujemy za Waszą dzisiejszą obecność, za poświęcony trud, czas i zaangażowanie, by dzisiejsza uroczystość była tak wspaniałą, jak jest.

 

Wychowawcy klas maturalnych 4AO, 4AT, 4EG i 4TG bardzo dziękują przybyłym za wspaniałą atmosferę podczas balu, a młodzieży za kulturalną i godną zabawę.

Jacek Rojkowski

GALERIA

:-)