Warsztaty dla grafików na Uniwersytecie Śląskim

20180418_142515

W ramach współpracy pomiędzy Uniwersytetem Śląskim i Bielską Szkołą Przemysłową uczniowie klas drugich cyfrowych procesów graficznych wybrali się 18 kwietnia na wykłady i warsztaty przygotowane w Instytucie Sztuki cieszyńskiej filli uniwersytetu. Uczniowie klasy 2TG oraz graficy z klasy 2EG podzielili się na mniejsze grupki aby uczestniczyć w ciekawych zajęciach i wykładach.

Na początek mgr Marta Frąckowiak przedstawiła „Komiks też sztuka — wykład na wesoło” połączony z warsztatami z tworzenia postaci komiksowej.

W tym czasie inna grupa w budynku Uśki czyli akademika UŚ, w pracowni fotografii z dr Agnieszką
Jaworską zgłębiała tajniki fotografii portretowej. Po obiedzie na naszych grafików czekała już dr Natalia Pawlus, która prowadziła wykład w BSP podczas dnia nauki. Tym razem młodzież zakasała rękawy i zabrała się za rycie w linorycie. Teoria, którą młodzi ludzie poznali wcześniej mogła znaleźć zastosowanie praktyczne. Ciekawe projekty zostały odbite na papierze i będą stanowić cenną pamiątkę tego wydarzenia.

O „Metafora w plakacie” opowiedział dr hab. Sebastian Kubica, a dr hab. Ryszard Pielesz, zabrał nas w podróż wyjaśniającą historię powstania i zaczenie pisma w szczegółowym ujęciu. Wykład miał tytuł: „Znak, litera”.

Wyjazd przygotował Tomasz Ratajczak, transport zorganizował Jacek Rojkowski i wspólnie z Radosławem Sadlokiem sprawowali opiekę nad młodzieżą.

Jacek Rojkowski

GALERIA

:-)