DZIEŃ OTWARTY

DZIEŃ OTWARTY, rokrocznie przyciąga do naszej szkoły młodych ludzi, ciekawych świata, ale nieco zagubionych. Nic dziwnego, trudno podjąć decyzję o dalszych swoich losach kiedy się ma lat parenaście i kończy gimnazjum. Pomocą w rozwiewaniu wątpliwości jest oferta BIELSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁOWEJ.

I w tym roku gimnazjaliści nie zawiedli się, a przybyło ich ponad dwieście osób w piątek, 19 kwietnia br. Goście pierwsze kroki kierowali do sali 101 gdzie przygotowane były PREZENTACJE MULTIMEDIALNE, dotyczące kierunków kształcenia. Informacji udzielał mgr Grzegorz Holerek. Ciekawe POKAZY CHEMICZNE, które są zawsze mocną stroną dnia otwartego, zachwyciły wielu, zwłaszcza tych, którzy upodobali sobie ten kierunek do nauki.

Nad bezpieczeństwem czuwała mgr Iwona Pudło. Zainteresowani ochroną środowiska, też znaleźli coś dla siebie w pokazie przygotowanym przez mgr Jolantę Wrzosok. Wystawa prac plastycznych i fotografii przygotowana była w SZKOLNEJ CZYTELNI, gdzie mgr Maria Chrzanowska udzielała wielu cennych informacji.

Zwiedzając zabytkowy budynek, młodzi ludzie kierowali się na piętro do SZKOLNEJ IZBY TRADYCJI. Tu czekał na nich dr Rafał Butor z ciekawymi historiami i fotografiami z życia szkoły.

Dynamiczne POKAZY MODY w sąsiedniej sali przygotowała mgr Iwona Łogusz. Na najwyższej kondygnacji gimnazjaliści mogli wykonać samodzielnie NADRUKI na pamiątkowych torbach z tkaniny pod kierunkiem mgr Ewy Fodczuk albo zobaczyć obraz wyrobów poligraficznych w dużym, mikroskopowym powiększeniu, które przygotował mgr Jacek Rojkowski i ustawić się do pamiątkowej fotografii, gdzie na miejscu uczniowie klas graficznych wykonywali barwne wydruki.

Koordynacją tegorocznego dnia otwartego zajęli się mgr Piotr Parcheta i mgr Jacek Rojkowski. Wielu gimnazjalistów zauroczonych szkołą i panującą w niej atmosferą, zadeklarowało chęć nauki w BSP.

Opracował: Jacek Rojkowski

:-)