Poloneza czas zacząć

20170128_202352_roj

Dnia 28 stycznia 2017 roku w restauracji Wirtuozeria w Bielsku-Białej odbyła się studniówka Bielskiej Szkoły Przemysłowej. W zabawie uczestniczyli uczniowie czterech klas maturalnych, dyrekcja szkoły, zaproszeni nauczyciele oraz reprezentanci rodziców. Studniówka rozpoczęła się o godzinie 19.00 przemówieniem dyrektora oraz uroczystym polonezem.

Część oficjalną prowadzili uczniowie klasy 4EG Wiktoria Mitręga i Piotr Ochocki. Uczniowie wręczyli bukiety kwiatów, dyrekcji, wychowawcom i wszystkim obecnym nauczycielom, dziękując im za czteroletnią pracę. Po uroczystym toaście i wykwintnej kolacji oraz zdjęciach klasowych rozpoczęła się zabawa. Uczestnicy studniówki delektowali się wykwintnym menu a imprezę taneczną rozkręcał DJ Paweł Setla.

Około godziny 22.00 klasa 4EG i 4ATTO przedstawiły program artystyczny składający się z trzech części. W pierwszej części uczniowie klas 4EG, 4ATTO i 4TG zaprezentowali „pokaz mody nauczycieli z przymrużeniem oka”. Przedstawiono sylwetki wybranych pedagogów oraz charakterystyczne stroje w jakich przychodzą do pracy. Tę część prowadziły uczennice klasy 4ATTO Ewelina Danek oraz Maria Pietraszko. Pokaz wywołał salwy śmiechu i gromkie brawa. W drugiej części programu uczniowie klasy 4EG rozdali wszystkim obecnym nauczycielom własnoręcznie zaprojektowane „świadectwa ukończenia technikum”, na których znajdowały się przedmioty charakteryzujące postać każdego z nich. Kreatywność uczniów w wymyślaniu przedmiotów została doceniona przez wszystkich uczących. Tę część prowadziła Agnieszka Stanclik z klasy 4EG. Na koniec uczniowie klasy 4EG Jakub Piech i Piotr Wołąkiewicz zaśpiewali i zagrali na gitarach „Balladę o maturze” (tekst został częściowo zmieniony na potrzeby Studniówki) a na ekranie wyświetlony został teledysk przygotowany przez klasę 4EG.

Po zakończeniu programu artystycznego uczniowie i nauczyciele kontynuowali zabawę taneczną, a parkiet nie pozostawał ani na chwilę pusty do godziny 5 rano. Zapewne studniówka ta pozostanie w pamięci uczniów na całe życie.

Iwona Jurczyk

Zapraszamy do galerii

:-)