Pożegnanie klas maturalnych w Bielskiej Szkole Przemysłowej

29 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej zgromadzili się czwartoklasiści, żegnający ich koledzy z klas trzecich a także wychowawcy, nauczyciele, dyrekcja i przedstawiciele rodziców.

W części oficjalnej głos zabrała pani dyrektor H. Boczkowska, która wręczyła dyplomy, nagrody i świadectwa z wyróżnieniem, po niej przemawiał przedstawiciel Rady Rodziców i wreszcie przedstawiciele samorządu klas czwartych. Po podziękowaniach skierowanych do dyrekcji, nauczycieli, rodziców i całej społeczności szkolnej wręczyli oni kwiaty i pamiątkowe upominki – swoje prace plastyczne i fotograficzne – członkom rady kierowniczej i przedstawicielom rodziców. Potem nastąpiło przekazanie sztandaru przedstawicielom klas młodszych i ślubowanie abiturientów.

Po wyprowadzeniu SZTANDARU wystąpili członkowie nowego SAMORZĄDU, życząc starszym kolegom powodzenia w ich dalszym, dorosłym życiu. Trzecioklasiści wręczyli im pamiątki – pięknie zaprojektowane kubki z imionami i logo wydziałów BSP.

Z kolei wszyscy obejrzeli pełen humoru program przygotowany przez szkolne Koło Teatralne (pod kierunkiem p. E. Zontek), a następnie piękny pokaz modeli z kolekcji naszych uczniów, m.in. suknie flamenco zaprojektowane i wykonane przez nasze uczennice na praktykach w Hiszpanii w ramach programu Erasmus+ (pokaz przygotowały pp. I. Łogusz i J. Marcinów).

Na koniec nowy samorząd (pod kierunkiem opiekunki, p. M. Chrzanowskiej) zgotował wzruszające pożegnanie odchodzącym najaktywniejszym swoim poprzednikom: nagrody – niespodzianki, dowcipne wiersze autorstwa kolegi z kl. 1 AO osobiście przez niego wykonane i wreszcie wciągający wszystkich krąg tańca belgijskiego… Trudno było się rozstać, żeby udać się do klas po odbiór świadectw.

Dekoracje przygotowała p. D. Owczarz, całość koordynowała p. K. Jaworowska.

Zapraszamy do galerii: link

:-)